قانون تجارت دادآفرین

دسته بندی : مشاهیر دادآفرین
برند : دادآفرین
فروشنده :
وکیل الرعایا-فروشگاه آنلاین کتاب حقوقی
زمان تحویل:
1 روزتهران3روز شهرستان
۶۵,۰۰۰ تومان ۵۸,۵۰۰ تومان
معرفی اجمالی محصول

بدون تردید، مطالعه و آگاهی از قوانین، یک ضرورت اجتماعی است؛ که تحقق این امر، منوط به دسترسی راحت و آسان به متن دقیق و منقح قوانین موضوعه است. قانون تجارت ایران مصوب 1311، مهمترین مجموعه مدون قوانین مربوط به امور بازرگانی در ایران می‌باشد؛ در این قانون به اصول و مقررات مربوط به معاملات تجارتی، شرکت‌های تجارتی، اسناد تجاری، دلالی، حق‌العمل‌کاری، قرارداد حمل و نقل، ورشکستگی وغیره پرداخته می‌شود. مواد 21 الی 93 این قانون به موجب لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 1347 نسخ گردید و در این راستا 300 ماده لایحه مزبور که به بیان اصول و مقررات شرکت‌های سهامی می‌پردازد، جایگزین آن شد.

قانون تجارت از لحاظ طبقه‌بندی جزء قوانین اصلی شمرده شده و در اکثر آزمون‌های حقوقی نظیر آزمون وکالت، قضاوت، سردفتری، اختبار و برخی از گرایش‌های مقطع ارشد و دکتری یکی از دروس امتحانی محسوب می‌گردد.

 

از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- تدوین متن قانون تجارت با آخرین اصلاحات و الحاقات؛

- بیان لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 1347 به صورت جداگانه؛

- بیان سایر قوانین خاص مرتبط از جمله قانون راجع به دلالان، قانون راجعه به ثبت شرکت‌ها، قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت‌های خارجی، قانون بازار اوراق بهادار، قانون اجرای سیاست‌های کل اصل چهل و چهارم قانون اساسی، قانون صدور چک، قانون اداره امور ورشکستگی، قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علایم تجاری، قانون تجارت الکترونیک و غیره؛

- دارای فضای مناسب جهت حاشیه نویسی.

مشخصات

 • مولف
  محمدرضا ملکی
 • انتشارات
  دادآفرین
 • قطع
  وزیری،500
 • شابک
  9786007992081
برای این محصول دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.